Nauka języka angielskiego w przedszkolu

Dzieci siedzące w kółkuW przedszkolu Ważka dokładamy wszelkich starań, by zapewnić podopiecznym możliwie najciekawszą ofertę zajęć edukacyjnych. Zdajemy sobie sprawę z tego, że dzieci w tym wieku bardzo chętnie i szybko się uczą. Oczywiście pod warunkiem, że ta wiedza jest przekazywany w przystępny sposób, dostosowanym do ich wieku i rozwoju. Przede wszystkim - nie zmuszamy a zachęcamy. Zależy nam na tym, by przedszkolaki odbierały naukę jako coś atrakcyjnego i angażującego. Wtedy na efekty naprawdę nie trzeba długo czekać. Dzieci mają nieograniczony potencjał, niezwykłą plastyczność mózgu i w związku z tym, są w stanie przyswajać informacje w zaskakująco szybki sposób. Warto to wykorzystać!

W przedszkolu Ważka dzieci mają okazję poznać język angielski. Zajęcia te cieszą się bardzo dużym powodzeniem i nie mamy wątpliwości, że są źródłem wielu radości. Stosujemy metodę tzw. „immersji” zwaną inaczej „zanurzeniem”, która polega na posługiwaniu się językiem obcym w trybie ciągłym i we wszystkich sytuacjach życiowych. Taka forma nauki jest najbardziej efektywna- dzieci mają okazję “osłuchania” się z językiem i z czasem zaczynają traktować go jako coś naturalnego i znanego. Zakładamy, że umiejętności komunikacyjne są priorytetowe a wybrana metoda ułatwia ich zdobycie. Zajęcia w przedszkolu Ważka z języka angielskiego prowadzone są przez lektora szkoły językowej.

W jaki sposób uczymy języka angielskiego w przedszkolu Ważka?

  • Kameralne grupy

Zajęcia odbywają się w małych, kameralnych grupach. Dzięki temu dzieci czują skrępowania - śmiało mówią po angielsku i zadają pytania. Jest to również ułatwienie dla nauczyciela, bo ma możliwość poświęcenia każdemu dziecku tyle czasu, ile naprawdę potrzebuje.

  • Swobodna atmosfera

Stawiamy na umiejętności komunikacyjne. Zachęcamy dzieci do tego, by nie bały się mówić po angielsku i wyrażać siebie. Zależy nam na tym, by zajęcia były atrakcyjne i angażujące.