Pragniemy, aby nasi podopieczni rozwijali swoje naturalne talenty, ale również zdobywali umiejętności umożliwiające im bezstresowy start w szkole. Właśnie dlatego w naszym przedszkolu dzieci mają dostęp do szeregu zajęć dodatkowych, które powinny im to zapewnić. Do wyboru pozostają następujące zajęcia:

• język angielski,
  • taniec,
  • robotyka,
  • rytmika,
  • balet,
  • gimnastyka korekcyjna,
  • warsztaty o emocjach,
  • arteterapia,
  • szachy,
  • piłka,
  • judo, karate,
  • język hiszpański,
  • zajęcia muzyczne.
Zajęcia dodatkowe Przedszkole Ważka
Zajęcia dodatkowe Przedszkole Ważka Kraków

Możliwość odpłatnego udziału w:

• warsztatach plastycznych,
  • warsztatach teatralnych (zarówno w przedszkolu, jak i krakowskich teatrach),
  • warsztatach muzealnych (częste wizyty w Domu Józefa Mehoffera, będącego oddziałem Muzeum Narodowego przy ul. Krupniczej 26, oraz w innych krakowskich muzeach),
  • wycieczkach edukacyjnych i rekreacyjnych.

Oczywiście każde z dzieci jest inne, a ich potrzeby i kompetencje się różnią, dlatego dokładamy wszelkich starań, aby podczas zajęć podchodzić indywidualnie do każdego podopiecznego i dawać mu szansę na rozwój we własnym tempie.

Korzyści z zajęć
dodatkowych dla dzieci

Zajęcia dodatkowe mogą stać się pierwszym krokiem do poznania swojej życiowej pasji. Pozwalają one nie tylko na poszerzenie umiejętności dziecka, ale również wpływają pozytywnie na jego rozwój psychofizyczny. Bardzo ważne jest, aby motywować podopiecznych do usprawniania ich zdolności manualnych oraz ćwiczenia koordynacji wzrokowo-ruchowej. Warto także zauważyć, że proponowane przez nas zajęcia w dużej mierze wiążą się z rozwijaniem wrażliwości na muzykę oraz sztukę, a także nastawione są na stymulowanie naturalnej, dziecięcej kreatywności.

Co więcej, przebywanie wśród rówieśników wpływa pozytywnie na rozwój kompetencji społecznych oraz inteligencji emocjonalnej. Ponadto dodatkowe umiejętności, które dziecko posiadło w tak wczesnym wieku, przyczyniają się do umacniania pewności siebie, co niezwykle przydaje się na dalszych etapach życia.

Przedszkole Ważka zajęcia dodatkowe