Poznaj nasze Przedszkole

Niepubliczne Przedszkole Ważka

Niepubliczne Przedszkole Ważka im. Józefa Mehoffera jest przedszkolem o profilu artystyczno-językowym prowadzonym jest zgodnie z wytycznymi Kuratorium Oświaty w Krakowie. Zajęcia dydaktyczno-wychowawcze realizujemy w zgodzie z podstawą programową nauczania przedszkolnego. Przedszkole zlokalizowane jest w centrum miasta na zielonym, zacisznym osiedlu. Ogromną zaletą jest bliskie sąsiedztwo dwóch parków (Parku im. Stanisława Wyspiańskiego oraz Parku Krowoderskiego) oraz dostęp do dwóch placów zabaw na miejscu. Wejście do przedszkola zostało dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Celem przedszkola jest rozbudzanie nowych talentów. Uważamy, że już w tak młodym wieku, kontakt ze sztuką jest bardzo ważny dla młodego człowieka. Każde dziecko jest kreatywne z natury i dlatego nie ustajemy w staraniach, by tę cudowną zdolność pielęgnować i rozwijać – zajęcia z rysunku odbywają się każdego dnia. Zależy nam, by każde dziecko, dzięki swojej twórczości, która na tym etapie rozwoju jest całkowicie odruchowa i instynktowna, zdobywało wiedzę o otaczającej je rzeczywistości i czerpało z niej ogromną radość, rozwijając swoją wrażliwość na piękno, sztukę i otaczający je świat.

Naszym celem zajęć z rysunku jest kształtowanie naturalnego potencjału dziecka, który wpływa na jego rozwój emocjonalny. Dzięki rysowaniu dzieci w naturalny sposób wyrażają swoje uczucia i emocje. Kreatywne zajęcia z malarstwa wpływają także na motorykę, przygotowując dziecko do nauki pisania, wyrabiając zdolności manualne.

Przedszkole Ważka Kraków Niepubliczne
Przedszkole Ważka im Józefa Mehoffera

Przestronne sale zabaw

Nauczyciele i dzieci mają do dyspozycji trzy przestronne, klimatyzowane sale zabaw bogato wyposażone w kreatywne zabawki. Nasi podopieczni mają dostęp m.in. do klocków konstrukcyjnych i magnetycznych, gier edukacyjnych czy małych sztalug malarskich. W salach znajdują się kąciki zainteresowań. Zadbaliśmy także o to, aby pomieszczenia były maksymalnie doświetlone ­– duże okna zapewniają nieustanny dostęp naturalnego światła dziennego. Istnieje u nas możliwość ozonowania pomieszczeń, sale wyposażone są w oczyszczacze powietrza.

Każda z sal przeznaczona jest dla jednej grupy dzieci. Oczywiście pomieszczenia zaprojektowane zostały z myślą o odrębnych grupach wiekowych, zatem sale zabaw oraz znajdujące się w nich wyposażenie dostosowane są do potrzeb dzieci w konkretnym wieku.

W trakcie całego dnia każda grupa jest w swojej sali, a pod koniec dnia wszystkie grupy łączą się. Skutkuje to rozwojem samodzielności, ponieważ dzieci uczą się wzajemnie od siebie. Ponadto każda z grup ma do dyspozycji własną, nowoczesną łazienkę. Przestrzeń wspólna składa się z szatni oraz dużej sali, która wykorzystywana jest do realizacji zajęć gimnastycznych i teatralnych.

Poznaj nasze Przedszkole

Kadra nauczycielska

Naszą kadrę pracowniczą tworzą nauczyciele o wysokich kwalifikacjach kierunkowych i pedagogicznych. Ich pasją i przyjemnością jest kształtowanie młodych umysłów

Zespół obejmuje nie tylko nauczycieli wychowania przedszkolnego i nauczycieli języka angielskiego, ale również nauczycieli plastyki, którzy wprowadzają do zajęć z dziećmi elementy arteterapii, oraz instruktorów robotyki, tańca towarzyskiego czy ceramiki.

W przedszkolu zatrudniony jest także psycholog, logopeda oraz pedagog specjalny. Wspólnymi siłami staramy się, aby każde dziecko uczęszczające do naszego przedszkola czuło się bezpieczne, szczęśliwe, radosne i spokojne.

Przedszkole Ważka 2023

Nauka i zabawa

W naszym przedszkolu bardzo ciekawie spędzamy czas łącząc naukę z zabawą. Cykliczne warsztaty o emocjach, warsztaty „coolturalny maluch”, arteterapia, tańce, warsztaty muzycznomatematyczne, regularne przedstawienia teatralne to jedne z wielu naszych rozrywek. Nasze maluchy nie bardzo chcą wychodzić do domu, co daje nam pewność, że czują się u nas dobrze i bezpiecznie.